پیام انجمن به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت محیط
کد خبر : ۵۶۱۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیام انجمن به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت محیط

پیام انجمن به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی بهداشت محیط

در حالیکه این روزها دنیا با چالش و معضل بزرگ  همه گیری بیماری کووید-19 رو به رو است نقش اقدامات پیشگیرانه و رعایت موازین بهداشتی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است و در این میان می توان به وضوح به نقش انکارناپذیر محیط در انتقال و انتشار این بیماری همه گیر اشاره نمود. بحران شیوع کرونا ویروس جدید نشان داد که نظام سلامت نیاز به یک اصلاح اساسی درساختار و اهداف خود دارند و در این زمینه قطعا مهمترین اولویت، تمرکز بر اصل پیشگیری و نهادینه کردن این مفهوم ارزشمند و مقدم شمردن آن بر هر اصل دیگری است. بی تردید در زمان وقوع این چنین بحران هایی، در کنار توزیع عادلانه خدمات بهداشتی-درمانی، برخورداری از یک محیط سالم و ایمن، یک نیاز اساسی برای جوامع انسانی به شمار می آید. اینجاست که بهداشت محیط با شناسایی و کنترل عوامل محیطی تاثیرگذار بر سلامت در ایجاد یک محیط سالم و ایمن نقش بسزایی را ایفا می کند.

اختصاص شعار امسال روز جهانی بهداشت محیط به موضوع کنترل همه‌گیری یعنی " بهداشت محیط، راهبرد کلیدی نظام سلامت در مبارزه با همه گیر شدن بیماری ها" بخوبی مبین اهمیت و نقش انکارناپذیر  رشته بهداشت محیط در این شرایط بحرانی است.

این فرصت را غنیمت شمرده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و قدردانی از زحمات شبانه‌روزی پرسنل کادر بهداشت و درمان کشور در این روزهای سخت و طاقت‌فرسای مبارزه با کووید-۱۹، روز جهانی بهداشت محیط را خدمت جامعه بزرگ بهداشتی کشور، به ویژه اساتید، مدیران، کارشناسان، کارکنان و دانشجویان رشته بهداشت محیط تبریک  عرض می‌نمایم. کارشناسان بهداشت محیط کشور از زمان آغاز کووید-۱۹ ، مظلومانه و بدون چشمداشت حضور جانانه و چشمگیری در همه میادین مبازه با این بیماری داشتند و مطمئناً با حمایتهای مضاعف مجموعه وزارت بهداشت، این تلاشها در آینده نیز ادامه خواهد یافت.  امید آنکه با استعانت از پروردگار متعال با تلاش مجدانه و بی شائبه تمامی خدمتگزارن عرصه بهداشت و درمان در کنار جلب مشارکت های مردمی و همکاری های درون و برون سازمانی به زودی بر این بیماری همه گیر فائق آییم.

 دکتر محمد حسینی

دبیر انجمن علمی بهداشت محیط ایران

 

کلید واژه :

روز جهانی بهداشت محیط

،

بهداشت محیط

،

روز بهداشت محیط

ثبت نظرات
captcha